Služby

Vyvažování a seřízení turbodmychadla se provádí na strojích Turbotechnics.

Turbodmychadlo je zvláštní typ čerpadla, které slouží ke zvýšení výkonu motoru tím, že zvyšuje množství vzduchu a paliva v motoru. Skládá se z turbínové a dmychadlové části. Turbínovou část pohání výfukové plyny, které ji roztáčí. Jelikož je dmychadlová část na stejné hřídeli jako turbína, je tímto způsobem poháněno i dmychadlo. Dmychadlo pak dokáže dodat do motoru větší množství vzduchu. Aby zůstal zachován poměr směsi, je zároveň dodáno i více paliva. To vede k výraznému zvýšení výkonu.

Při repasi se turbodmychadlo rozebere, všechny zničené komponenty se vymění za nové, poté se vyváží a složí. Následuje pískování turbodmychadla. V průběhu celého procesu repase přísně sledujeme kvalitu.

Pravidelnou údržbou je možné předejít některým poruchám turbodmychadla. Zejména je třeba dodržovat intervaly výměny oleje a kontrolovat tlak oleje. Dále je třeba provádět údržbu olejového a vzduchového filtrovacího systému. Je třeba dbát na to, aby se do turbodmychadla nedostala cizí tělesa, která jsou častou příčinou poškození.

Nejčastější příčiny poškození turbodmychadla jsou následující:

  • Poškození cizím tělesem
  • Nedokonalé mazání turbodmychadla
  • Poškození nečistotami v motorovém oleji
  • Nedostatečný přísun oleje
  • Přehřátí
Vytisknout stránku
Datum a čas tisku: 19.06.2024 16:06:24
Titulek: Služby | jtturbo.cz
Zdroj: /sluzby.html
Napište nám
KONTAKT

JT Turbo s.r.o.

IČ: 03145638

DIČ: CZ03145638

Malinné 38

Skuteč

539 73

 

Společnost zaspsaná v obchodním rejstříku,

vedeného u Krajského soudu v Hradci Králové

oddíl C, vložka 33786.

Telefon: Jiří Talácko tel.777 306 356, Tomáš Vařejčko tel.602 142 745
E-mail: jtturbo@seznam.cz
Tyto webové stránky využívají cookies. Setrváním na těchto webových stránkách souhlasíte s jejich využíváním. Více zjistíte zde.